fbpx
7183501-1024x620

Roztomilý Hyundai Casper

Nejmenší crossover v nabídce jihokorejské automobilky nabídne v užitkové verzi 940 litrů úložného prostoru a pár nevšedních řešení.

Nejmenším crossoverem značky Hyundai na evropském trhu je model Bayon, zatímco v USA se tímto titulem honosí stylový model Venue. Vedle nejmenšího jihokorejského modelu Casper, který měří na délku pouhých 3.595 mm, však oba dříve zmíněné vozy působí jako obři.

Navzdory skutečně velmi kompaktním rozměrům se však model Casper dočkal i užitkové verze, označované jednoduše Casper Van, která je určena především pro menší podniky s pobočkami po městech. A samozřejmě opět pouze na jihokorejském trhu.

Užitková verze přitom zaujme především upraveným interiérem, ze kterého zcela zmizely zadní sedačky, díky čemuž vznikl zavazadelník s celkovým objemem 940 litrů. Kabinu od zavazadelníku odděluje klasická mříž, zatímco další vnitřní kovové mříže chrání všechna zadní okna před rozbitím.

Casper Van tak bude určen především na lehčí rozvážkové práce, čemuž odpovídá i nabídka motorizací. Zákazníci si mohou vybrat mezi 1,0litrovým atmosférickým tříválcem, který nabídne výkon 75 k, a přeplňovaným 1,0litrovým tříválcem o výkonu 99 k. Obě motorizace pak posílají výkon na přední kola přes čtyřstupňový automat.

Za cenu, která by se měla v přepočtu pohybovat okolo 244.000 Kč, nabídne nejlevnější Casper šest airbagů, zadní parkovací senzory, vyhřívaná a elektricky sklopná zrcátka, 15“ plechové disky nebo ruční brzdu ovládanou postaru pedálem.

Zajímavá je ale technologická výbava, ve které se objevují i asistenční systémy řidiče jako tempomat, hlídání jízdy v pruzích, systém varující před čelní kolizí nebo asistent pro přepínání dálkových světel. Ve standardu je pak LED denní svícení, nastavitelný volant nebo řada USB portů.

zdroj: auto.cz