fbpx
AC8C9A14-22DC-4F2F-9558-63C9FB47A44B

Nadcházející rodinné MPV. To je Hyundai Staria.

Automobilka Hyundai zase o něco blíže představila nadcházející MPV Staria, které se bude prodávat také v Evropě. Cestovní univerzál nabízí účelové tvary a sází především na prostor, což se podepisuje na celkovém vzhledu připomínajícím kosmickou krabici.

Jenže existuje vůbec vhodnější koncepce rodinného vozu? Ač se to může zdát sebenudnější, tak nic univerzálnějšího pro rodinu, než je pojízdná krabice od bot (MPV), dosud neexistuje.

Hyundai do tohoto skomírajícího segmentu vnesl svěží světlo jménem Staria – produkt takřka vesmírného inženýrství, který se bude prodávat také v Evropě, takže i u nás.

Pohlédněte na vnější design, stále se drží praktických tvarů, ovšem na přídi najdete futuristické diodové lampy, horizontální linii obrysových světel a obří masku chladiče. Vršek vozu zdobí prosklená panoramatická střecha, zatímco záď ukončují vertikální koncové svítilny a široké okno. Pokud milujete cingrlátka, sáhněte po variantě Premium, ozdobené například 18palcovými liťáky nebo jinými dekorativními prvky.

Při navrhování interiéru se designéři inspirovali salonky výletních lodí, přičemž uprostřed palubní desky pracuje obří 10,25″ dotyková obrazovka, nápadně podobná té, jakou najdete v aktuálním Tucsonu. Zapomeňte na zbytečně dlouhý středový tunel spojený s palubkou – cesta na místo řidiče z místa spolujezdce bude konečně možná i bez krkolomného cvičení. Nepřijdete však o držáky nápojů, 64 barev vnitřního osvětlení, úložné schránky či USB zásuvky.

Z hlediska počtu míst k sezení se bude nabízet 2–11 sedadel, přičemž v Evropě počítejte s nejvýše devítimístnou konfigurací. Sedmimístná varianta Premium se pyšní možností relaxačního nastavení (specifická poloha) sedadel druhé řady, zatímco u prémiové „devítky“ budou tyto sedačky otočné o 180 stupňů.

Kompletního odhalení bychom se měli dočkat během první poloviny tohoto roku.

zdroj: Garáž.cz

Celý článek zde.